• Logic Mekatronik Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
  • 0 312 544 46 84
  • info@logicmekatronik.com

Parametrik Tasarım Uygulamaları Ve Yazılımları

Hizmetlerimiz

Danışma Hattı

  • Ankara Teknopark TGB Yerleşkesi İvedik OSB Mahallesi 2224. Cad. No:1/108 B Blok Üst Zemin Kat Ankara, TR
  • 0 312 544 46 84
  • info@logicmekatronik.com
Parametrik Tasarım Uygulamaları Ve Yazılımları

Parametrik Tasarım Uygulamaları Ve Yazılımları

3D modelleme canlı ya da cansız herhangi bir varlığın bilgisayar ortamında çizim programları (Cad yazılımı) sayesinde gerçeğine uygun ölçülere bağlı olarak üç boyutlu hale getirilmesidir. Parametrik Tasarım Yazılımları ise CAD yazılımları ile oluşturduğumuz modelin ölçülerini, rengini, malzeme bilgisini vb. birçok değeri tanımlayan değiştirilebilir bilgileri (parametreleri) belirli kurallar ve algoritmalar ile kodlayarak, bu parametreleri bir tablo veya program arayüzü ile değiştirip hızlıca yeni sürümler üretmeye elverişli yazılımlardır.

Logic Mekatronik Mühendislik olarak amacımız, tecrübemiz ve sektörde deneyimimiz olan makine tasarımlarını kullanıcı dostu arayüze sahip bilgisayar yazılım programları ile kombine ederek tasarım süreçlerini ortadan kaldırmaktadır.

Hali hazırdaki projelerimiz;

-Hidrolik Tank Tasarım Programı:

Hidrolik yağ tanklarını, üretime vermeden önce bir takım matematiksel hesaplamalar, tasarımlar ve çizimlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tasarım süreçleri, imalatın geç başlamasına ve dolayısıyla maliyetlerin artmasına sebep olmaktadır. Parametrik modelleme yazılımı yapılan Hidrolik Tank Tasarım Yazılımı sayesinde tasarım süreçleri ortadan kalkmakta ve saniyeler içerisinde oluşturulan hidrolik yağ tankı tasarımları ve teknik çizimleri imalata girmektedir.

-Hidrolik Silindir Parametrik Tasarım Yazılımı:

Hidrolik silindir makine elemanları günümüzde sanayinin bütün alanlarında kullanılmaktadır. Ülkemizde birçok imalatçısı bulunan bu sektörün, hidrolik silindir tasarım sürecinde harcanan zaman ve maliyetleri oldukça fazladır. Hidrolik silindir tiplerini imalatçılara göre belirlenerek, bu tiplerin modelleri bilgisayar ortamında oluşturulacaktır. Gerekli olan çizim ve matematiksel formülasyonlar sayesinde imalatçılar, saniyeler içerisinde istedikleri tasarımları oluşturarak, teknik resim ve gerekli dokümanları elde edebileceklerdir. Böylelikle saatler süren tasarım süreçleri ortadan kalkacaktır.

Hidrolik Silindir Parametrik Tasarım Yazılımımız için vidalı tip Hidrolik Silindir seçilerek, parametrik modelleme ve algoritmaları üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Üretici firmaların, kendi bünyesinde var olan imalatlarına özel silindir tipleri de sipariş üzerine, gizlilik anlaşmaları dahilinde yazılımımıza eklenebilecektir..